Kartu su klientais džiaugiamės jau įgyvendintais projektais.
Tarp jų – ir vidinės, ir išorinės komunikacijos iššūkiai, kuriuos padėjome kūrybiškai įveikti:
Prekės Ženklo pozicionavimas - UPA
Skirtingų paslaugų spektrų išgryninimas, prekės ženklo pozicionavimo, komunikacijos ir rinkodaros strategijos paruošimas, UPA ir MEDEA verslų sujungimo strateginė sesija. Padėjome išspręsti iššūkį, kaip pozicionuoti ir komunikuoti labai skirtingų paslaugų grupes, aktualias pakankamai nutolusioms tikslinėms grupėms. Sprendimų ieškojome kartu su visų grandžių darbuotojų atstovais, atsižvelgdami pirmiausia į tai, kaip viską supranta klientas.
Mokymai ir kūrybinės dirbtuvės
Vilniaus savivaldybėje ir Personalo valdymo profesionalų asociacijoje surengėme atvirus mokymus viešojo ir privataus sektoriaus atstovams „Kaip kurti vidinę organizacijos kultūrą kitaip?“. Jų metu kalbėjome apie tai, kas yra vidinė kultūra, kaip ją pažinti, įvertinti ir keisti, iš kokių kūrybiškų pavyzdžių galime pasimokyti ir nuo ko reikėtų pradėti. Darbuotojų patirtimi ir įžvalgomis rėmėmės ir įmonių savęs pažinimo strateginių sesijų metu. Tokius patyrimų ir atradimų kupinus mokymus surengėme VĮ „Savarankiško gyvenimo namai“ ir VĮ „Trumpalaikės globos centras“, kalbėdami apie darbuotojų jauseną ir požiūrį, tuo tarpu su įmonių grupe „Baltic Tours“ tokiu būdu analizavome labai platų ir kompleksinį išorinės komunikacijos spektrą.
Visuomenės nuomonės tyrimas - Anderrrs
Tik 51 proc. dirbančiųjų jaučiasi vertinami pakankamai ir tik 33 proc. mato karjeros galimybes, taip pat tik 31 proc. apklaustųjų galvoja, kad jų organizacija yra suinteresuota išlaikyti gerus darbuotojus. Tokias visuomenės nuotaikas atskleidė mūsų konsultacinės grupės 2019 metais atliktas Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimas. Jo tikslas buvo atsakyti į klausimą, kodėl kai kuriose organizacijose, padaliniuose arba skyriuose, net ir dedant nemažai pastangų, niekaip nepavyksta padidinti darbuotojų įsitraukimo ir pasiekti pozityvesnio požiūrio į organizaciją.
Vieninga komandos dvasia
Kaip pasiekti, kad darbe beveik nesusitinkantys žmonės jaustųsi vienos komandos dalimi ir siektų bendro tikslo? Vieninga komandos dvasia tarp atskirų padalinių yra svarbus ir sudėtingas iššūkis kiekvienam vadovui. Su šia užduotimi susiduria visos didelės organizacijos ir įvairias veiklas vykdančios įmonės. Padedame suvienyti komandą ir rengiame kruopščiai apgalvotas komandos formavimo sesijas bei dirbtuves. Jų metu itin gerbiame dalyvaujančių žmonių laiką ir pasirinkimo laisvę, pagrindinį dėmesį skiriame konstruktyviam ir kolegiškam darbui dėl bendro tikslo.
Erdvės pokyčiai
Aplinka, kurioje dirbame, ne visuomet spėja būti tokia dinamiška, kaip auganti organizacija ir darbo sąlygos rinkoje. Kartais net labai gerai įrengtame biure prireikia minimalių, tačiau svarbių pokyčių, naujų spalvų ir detalių. Jeigu ketinate atnaujinti biurą ar ieškote naujų erdvių, prieš kviesdami architektus skirkite laiko įsigilinti ir suprasti, kokia vidinės kultūros užduotis turi tapti naujuoju biuro pokyčiu. Mes padedame šią užduotį suformuluoti ir bendradarbiaujame rengiant kūrybinę koncepciją. Pavyzdžiui, vienoje iš įmonių sukūrėme projektą, kaip atnaujinti visus susitikimams skirtus kambarius, kad jie atspindėtų vidinės kultūros dvasią ir taptų tikra vizitine kortele.
Rinkodara ir išorinė komunikacija
Tai, kaip atrodome išorėje yra neatsiejama nuo vidinės kultūros. Mūsų užduotis – padėti neprarasti kontrolės tarp to, kas skelbiama visuomenei ir to, kuo gyvena pati organizacija. Mūsų komandoje sutelktos rinkodaros, reklamos, dizaino ir ryšių su visuomene kompetencijos bei patirtis leidžia neprarasti pulso, o kartu suteikia galimybę į bet kurį projektą įtraukti visas šių sričių paslaugas: nuo įvaizdžio ir rinkodaros strategijos iki taktikos plano ir jo įgyvendinimo.
Įmonės vertybės ir taisyklės
Vienas iš įdomiausių projektų, su kuriuo dirbome, buvo užduotis kūrybiškai įprasminti įmonės „Etikos kodeksą“. Tai padaryti reikėjo itin apdairiai, kad darbuotojai nejaustų spaudimo ir nepatirtų atmetimo jausmo. Džiaugiamės, kad su trupučiu humoro mums pavyko griežtas taisykles paversti lengvai atpažįstama, įsimintina ir malonia kasdienybės dalimi.
Į klientą orientuotas požiūris
Viena iš globalių tendencijų, keičiančių verslo įmones, yra sprendimas atsisakyti tik į produktus orientuoto veiklos požiūrio (angl. product-centrism), o vietoje to – atsigręžti į klientus ir jų patirtį (angl. client-centrism). Organizacijos viduje toks pokytis apima ne tik strategijos ir verslo procesų peržiūrėjimą, bet visų pirma priklauso nuo darbuotojų tarpusavio bendravimo kultūros. Neišvengiama sėkmės sąlyga: kad šis tikslas rūpėtų aukščiausiai įmonės vadovybei. Visa kita įgyvendinti padedame mes.
Darbuotojų įsitraukimas
Tai vienas iš daugelio žmogiškųjų išteklių valdyme kylančių iššūkių. Aukštas darbuotojų įsitraukimas ir neabejingumas pagreitina organizacijos galimybes tobulėti ir konkuruoti. Tai itin svarbu kūrybinio darbo, technologijų, inovacijų sektoriuose bei įmonėse, kur didelė dalis darbuotojų tiesiogiai dirba su klientais. Esame įgyvendinę metų trukmės projektą, skirtą darbuotojų įsitraukimui skatinti. Jis apėmė visoje Lietuvoje veikiančius organizacijos padalinius. Sėkmingus rezultatus liudijo ne tik pasikeitusi atmosfera bet ir pakartotinai atliktas įsitraukimo lygio tyrimas.
Vidinė komunikacija
Tai amžinas kamuoliukas tarp viešųjų ryšių ir žmogiškųjų išteklių komandų, keliaujantis tai pas vieną, tai pas kitą, bet neišvengiamai reikalaujantis bendrų pajėgų. Gerai pažinodami abi puses mes padedame imtis veiksmų, kurie visiems palengvina gyvenimą. Nes juk bet kurioje organizacijos svarbiausia – bendrauti ir susikalbėti.